Забуттю не підлягає»Згадайте нас - бо миколись жили. Зроніть сльозу і хай не згасне свічка! Ми в цій землі житами проросли, Щоб голоду не знали люди вічно." Традиційно, в четверту суботулистопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-1933 років.З метоюгідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в загальноосвітньомунавчальному закладі Новоселищної ЗОШ І-ІІ ступенів за участі учнів9-гокласу відбулася виховнагодиназ цієї нагоди. Пам’ять людей про голодомор тривалийчас каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.Знагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в нашому закладі було проведено виставку стіннівок та оформлено виставку тематичної літератури "Забуттю не підлягає". 25.11.2019року відбулась імпреза-реквієм вшанування пам'яті безневиннопомерлих українців у 1932-1933 роках "Запалюємо пам'яті свічу". Учнішколи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики. Звертаючись до учнівшколи, директор Панчук Світлана Богданівназакликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь . Класний керівник 9 класуНовоселищної ЗОШ І-ІІст.Лукашук М.В.
« Я пізнаю свій рідний край!» Одне з чільних місць належить вихованню любові і дбайливого ставлення дорідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась,землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство.Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльностікожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високоїморальності..Учні Новоселищної ЗОШ І-ІІ ст.Золочівського р-ну Львівської обл.. відвідали – мистецькесело –Гавареччину,яке розташоване в глибині лісів на мальовничих пагорбах і вважається осередком гончарського промислу.Існує думка ,що село має болгарське походження іозначає «працівник з розпеченим вугіллям».Цей край славиться своєю унікальною керамікою чорного кольору. Секреткераміки полягає в техніці випалювання - вироби випалюються протягом 12 годин при температурі 1000 градусів без доступу кисню. Таким чином виріб розжарюється всередині печі і легко вбирає в себе чорну сажу. Під час екскурсії по селу відвідаликриницю ,глибиною 70 метрів,звідки водувитягують за допомогою величезного колеса і двох відер. Також відвідали криївку-музей,в якому під склом знаходяться речі повстанців. На завершення усі учні взяли участь умайстер-класі на гончарному крузі та ,де виготовляли вироби з глини та під керівництвом майстрині виготовляли ляльки-мотанки. На завершення дітей пригостили чаєм злісових трав . Учні щасливі та задоволені ,що змогли пізнати самобутність нашого краю ,повні вражень повернулисядодому. Педагог-організаторНовоселищноїЗОШ І- ІІст. Богач О.Й.
«День гідності та свободи »Пташка від пташки ,від зерна-зернинаПаросток кожний з коріння батьків.Ти-Україна і я Україна ,Іскра Вітчизни в горнилі віків У Новселищній ЗОШ І-ІІст.Золочівського р-ну Львівської обл.. відбувся виховний захід «День гідності та свободи» ,який підготувалиучні 6 класу під керівництвом класного керівникаБойка П.Р. та музичногокерівника Скочеляса М.В. Євромайдан,Єврореволюція,РеволюціяГідності-усі ці терміни сьогодні стали невід ємною складовою в історії побудови української державності. Україна перебувала у стані постійної кризи у всіх сферах життя. Все ж українці вірили,якщо Україна стане на шлях європе\йської інтеграції,то в державі будуть проведені соціально-економічні та політичні реформи. Шукаючи Єврпу,ми знайшли Україну.Головний символ Революції Гідності,як і нашої держави- прапор України. Єдиний духовний помічник- національний гімн. Революція відбулася не лише в політичномужитті країни. Вона відбулася у нас самих, у у нашій свідомості. Адже,Україна - це територія гідності і свободи. Це був надзвичайно важкий іспит для України,коли її громадяни продемонстрували свою європейськість.гідність.своє прагнення до свободи. Після подій Революції Гідності і до сьогодні на території нашої держави нажаль ідуть військові дії на Сході України, в ході яких було втрачено вже кілька тисяч життів солдат та мирних жителів. Учні декламували вірші,виконувалипатріотичні пісні та вшановували всіх тих,хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогодення,спить у незнаних і безіменних могилах-хвилино мовчання. А на завершення виконали «Божевеликий,єдиний нам Україну храни..»Слава Україні ! Героям слава!Підготувала педагог-організатор БогачО.Й.